Web Haberler

Sağlık Haberleri


Ruhsal ve fiziksel rahatsızlıklara zemin hazırlayan magnezyum eksikliği hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. Peki magnezyumun eksikliği ne gibi sorunlara neden olur? Hangi besinlerde magnezyum bulunur? Vücuttaki bazı eksik mineral ve vitamin ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkarır. Bunların başında da magnezyum minerali gelir. Bu yüzden haberin detayında magnezyum eksikliğine dair her şeyi bulabilirsiniz.
Haber7 - Sağlık - 15.10.2019 17:05
http://www.yasemin.com/saglik/haber/2755095-magnezyumun-eksikligi...
İnsan sağlığının temelini oluşturan kana her yıl yüzlerce insan ihtiyaç duymaktadır. Kan vermenin önemi konusunda her yıl etkinlikler düzenleyen uzmanlar, zor durumda kalmış hastaların hayatlarını kurtarmanın yanı sıra kişinin kendi sağlığına da olumlu katkılar sağladığını vurguluyor. Peki kan vermenin faydaları nelerdir? Kimlerin ne kadar kan vermesi gerekiyor? Sizler için insanlık için önemli olan kan verme hakkında merak edilenleri haberin detayına ekledik.
Haber7 - Sağlık - 15.10.2019 15:45
http://www.yasemin.com/saglik/haber/2596555-kan-vermenin-faydalar...
Siyah havuç olarak da bilinen mor havucun insan sağlığına faydaları olduğunu biliyor muydunuz? Güçlü bir antioksidan olan mor havucun özellikle şalgam yapımında kullanılıyor. Kış aylarında sıklıkla kullanılan mor şalgam ülkemizde Konya ve Afyon da yetiştirilir. Sizler için vitamin ve mineral deposu olan mor havuç hakkında merak edilenleri haberin detayına ekledik.
Haber7 - Sağlık - 15.10.2019 14:00
http://www.yasemin.com/saglik/haber/2906486-mor-havucun-faydalari...
Kalp krizi, dünyada en yaygın bir biçimde meydana gelen sağlık problemleri arasında ilk sıralarda başını çekmektedir. Peki, oluşum göstermesinde ve giderek ilerleyip çok tehlikeli hale dönüşmesinde birçok faktörün zemin hazırladığı Kalp Krizi neden olur, acil ilk yardım yöntemleri nelerdir? Etraflıca araştırılan Kalp Krizi öncesi belirtileri, nedenleri ve tedavisi!
Haber7 - SAĞLIK - 15.10.2019 12:05
http://www.haber7.com/saglik/haber/2705229-kalp-krizi-gecirmenin-...
Salata olarak tüketilen kuzukulağı ekşi bir tadı olduğundan herkes tarafından beğenilerek kullanılmaz. Ancak bu bitki yüzyıllardır kendiliğinden yetişir ve alternatif tıpta doğal ilaç yapımında tüketilir. Fosfor ve demir bakımından zengin olan kuzu kulağı görüntü olarak ıspanakla karıştırılır. Peki kuzukulağının faydaları nelerdir? Kuzu kulağı nasıl tüketilir? Sizler için kuzukulağı hakkında merak edilenleri haberin detayına ekledik.
Haber7 - Sağlık - 14.10.2019 16:30
http://www.yasemin.com/saglik/haber/2906203-kuzukulaginin-faydala...
Hemen hemen herkesin günlük hayatta yaşadığı ani gelen göz kararması her ne kadar basit bir rahatsızlık olarak görülse de altında birçok neden olabilir. Özellikle ardından yaşanan baş dönmesi ve bulantı bazı hastalıkların bile habercisi olabilir. Peki ani yaşanan göz kararmasının nedenleri nelerdir? Göz kararmasına ne iyi gelir? Sizler için ani göz kararması hakkında merak edilenleri haberin detayına ekledik.
Haber7 - Sağlık - 13.10.2019 17:15
http://www.yasemin.com/saglik/haber/2905903-ani-yasanan-goz-karar...
Çin mutfağının vazgeçilmez lezzeti olan siyah pirinç, günümüzde tüm dünyada yaygın bir şekilde tüketilmeye başladı. Nedeni ise içerdiği magnezyum ve lif oranıdır. Hem vücudun enerjisini yükseltiyor hem de uzun süreli tokluk sağlıyor. Bu özelliği sayesinde popüler olan siyah pirince bazen mor ya da yasak pirinçte diyorlar. Peki Siyah pirincin faydaları nelerdir? Siyah pirinç nasıl tüketilir? Sizler için siyah pirinç hakkında bilinmesi gerekenleri haberin detayına ekledik.
Haber7 - Sağlık - 13.10.2019 16:40
http://www.yasemin.com/saglik/haber/2727331-siyah-pirincin-faydal...
Kış aylarının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan pazının insan sağlığına faydaları olduğunu biliyor muydunuz? Görüntü olarak ıspanakla karıştırılan pazının hem yemeği hem de salatası yapılır. Özellikle yoğurtla beraber tüketildiğinde sindirim hastalıklarını önleyen pazı hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. Peki pazının bilinmeyen faydaları nelerdir? Pazı hangi hastalıklara iyi gelir? Haberin detayında pazı hakkında her şeyi bulabilirsiniz.
Haber7 - Sağlık - 13.10.2019 16:00
http://www.yasemin.com/saglik/haber/2905887-pazinin-bilinmeyen-fa...
Sütlü tatlıların eşsiz lezzeti olan tarçının aslında insan sağlığına inanılmaz faydaları olduğunu biliyor muydunuz? Alternatif tıptaki kullanımı eski Mısır tarihine kadar uzanan tarçın, günümüzde daha çok tatlılarda tercih edilir. Ancak tarçın çok güçlü bir antimikrobiyal özelliği vardır. Peki tarçının faydaları nelerdir? Tarçın hangi hastalıklara iyi gelir? Sizler için tarçın hakkındaki tüm bu soruların yanıtlarını araştırdık.
Haber7 - Sağlık - 11.10.2019 17:30
http://www.yasemin.com/saglik/haber/2905390-tarcinin-faydalari-ne...
Hint mutfağının ana maddesi olan kimyon birçok yemeği tatlandırmak amacı ile kullanılır. Bunun yanı sıra kimyonun insan sağlığına birçok faydası da vardır. Özellikle gaz söktürücü ve mide rahatlatıcı etkisi olan kimyon sindirim hastalıkları için mucize bir baharattır. Tane ve toz halinde kullanılabilir. Peki kimyonun faydaları nelerdir? Kimyon hangi hastalıklara iyi gelir? Kimyon çayı nasıl yapılır? Sizler için kimyona ait her şeyi haberin detayına ekledik.
Haber7 - Sağlık - 11.10.2019 15:05
http://www.yasemin.com/saglik/haber/2757022-kimyonun-faydalari-ne...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
Hakkımızda Basından Gizlilik İlkeleri Üyelik Sözleşmesi Tüketici Hakları En Çok Arananlar Site Ekle İletişim